Regulamin forum


Regulamin to zbiór zasad panujących na naszym forum. Tworząc konto na forum oświadczasz, że przeczytałeś regulamin forum i go akceptujesz.

Moderatorzy: WILLIAM, Agnieszka

Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 250
Rejestracja: wt mar 15, 2016 9:13 pm

Regulamin forum

Postautor: Aneta » wt mar 29, 2016 1:36 pm

Za zarządzanie forum odpowiadają

- Administratorzy,

- Moderatorzy.2. W razie pytań użytkownik kontaktuje się najpierw z Moderatorem, a dopiero później (w razie niesatysfakcjonującej reakcji lub jej braku) z Administratorem. Administrator nie ma obowiązku odpowiadać na pytania, które leżą w gestii moderatora danego działu.


3. Aby uniknąć sporów i rozbieżności w rozumieniu regulaminu oraz zasad netykiety . Uznaję się, że to interpretacja administracji jest wiążąca


4. Administracja wypełniając swoje obowiązki ma prawo ingerować w posty użytkowników (tj. zmieniać ich treść), przenosić na inne miejsce docelowe, kasować je oraz nadawać użytkownikom tzw. "ostrzeżenia".
(przy czym powinno to być uzasadnione wpisem koloru czerwonego wraz z podaniem nicka osoby ingerujacej w post/wypowiedź)

"Ostrzeżenie" nie jest metodą nacisku, a jedynie informacja o błędnym postępowaniu na forum które koliduje z regulaminem forum . Powyżej 4 ostrzeżeń użytkownik ma zakaz "postowania" (pisania postów,może tylko czytać tematy na forum), a powyżej 9 również zakaz czytania (tzw.ban) . W przypadku drastycznego naruszenia zasad regulaminu, netykiety lub zasad współżycia społecznego Administracja może usunąć użytkownika z Forum (ban).
- Czas trwania ostrzeżenia ustalony jest opcjonalnie na 30 dni od daty otrzymania ostrzeżenia
- Czas "zbanowania" (tzw.ban) jest ustalany indywidualnie i brane są pod uwagę takie czynniki jak np."recydywa"5. Administracja nie jest nieomylna, wiec prosimy o wyrozumiałość w postrzeganiu jej poczynań. Gdyby jednak doszło do nadużyć to każdy użytkownik ma prawo zaprotestować. W tym celu prosimy używać opcji "raport" przy danym poście, lub tez korzystać z "Prywatnych Wiadomości" i informować administrację o ewentualnym łamaniu regulaminu i zasad ogólnie pojętej kultury zarówno przez zwykłych użytkowników jak i przez osoby odpowiedzialne za zarządzanie. Skargi na działania administracji można również umieszczać na specjalnie do tego stworzonym forum (Dział skarg i zażaleń )

6. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za:


- treść publikowanych przez Użytkowników wiadomości (są one prywatnymi opiniami Użytkowników);

- przerwy w funkcjonowaniu forum;

- utratę danych zawartych na forum;

- jakiekolwiek straty, utracone korzyści i szkody pośrednie poniesione przez Użytkowników w związku z korzystaniem z forum.7. Użytkownicy forum, którzy w procesie rejestracji podali nieprawdziwe dane, bądź dane te są nieaktualne (np. nieaktywny adres e-mail) oraz użytkownicy nie posiadający na koncie żadnego postu, mogą zostać zablokowani lub usunięci z forum bez ostrzeżenia.(na forum preferowane jest posiadanie przez jednego użytkownika tylko jednego "czynnego" konta )

8. Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na forum - w menu forum opcja "Szukaj")

9. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Każdy użytkownik ma pełne prawo do wyrażania swoich poglądów i ma obowiązek do traktowania z szacunkiem poglądów innych. Nie prowokuj, nie atakuj, nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników - odnoś się do problemu, a nie do osoby i traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


10. Posty umieszczone na forum wyrażają poglądy jego użytkowników, a nie administratorów i/lub moderatorów (nie dotyczy postów pisanych przez nich) - jedynymi osobami odpowiedzialnymi za treść postów są ich autorzy.


11. Moderatorzy i Administratorzy biorąc udział w dyskusjach nie związanych z funkcjonowaniem forum (nie wykonując czynności związanych z zarządzaniem/moderowaniem), wypowiadają się we własnym imieniu (jako normalni użytkownicy).12. Na Forum zabronione jest:

- szerzenie treści propagujących postępowanie niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem (w jakiekolwiek formie), nienawiść rasowa, wulgarnych, obscenicznych, oszczerczych, jak również obrażanie uczuć religijnych rożnych grup wyznaniowych;

- publikowanie linków do stron pornograficznych, zawierających oprogramowanie pirackie ("warez"), numery seryjne ("seriale") czy łamiące zabezpieczenia ("cracki");

- reklamowanie innych serwisów, chyba ze dopuszcza to komentarz danego działu. Wszelkie treści o charakterze spamu są zabronione i będą natychmiast usuwane oraz zgłaszane do abuse operatora;

- reklamowanie innych for (także przy pomocy PW )

- używanie czerwonego koloru (tego kolor mogą używać tylko Administratorzy i Moderatorzy.)

13. Forum to nie śmietnik: jeśli Twój post niczego nowego nie wniesie do dyskusji i piszesz jedynie np. "No właśnie!", "Zgadzam się z powyższym", "racja" - nie zamieszczaj go. Uzasadnij swoje zdanie


14. Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!". Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.


15. Zabierając głos w dyskusji staraj się nie odchodzić od tematu


16. Nie pisz dużymi literami (oznacza to krzyk), zwłaszcza w temacie wątku

17. Jeżeli Twój post jest skierowany tylko do jednej osoby lepiej wysłać jej prywatna wiadomość lub e-mail

18. Nie umieszczaj w postach dużych obrazków - korzystaj z miniaturek będących odsyłaczami do obrazków z pełnym wymiarze.


19. Treści zamieszczanych na forum wiadomości są chronione prawem autorskim.


20. W przypadku umieszczania w poście treści nie będących wypowiedziami autora postu, konieczne jest podanie źródła
(link do strony źródłowej )


21. Posty umieszczone na forum traktuje się jako "wydrukowane". Z zasady Administracja nie kasuje postów, o ile nie naruszają one postanowień Regulaminu, netykiety lub zasad współżycia społecznego/dobrych obyczajów. Autor nie może żądać usunięcia własnego postu z systemu (naruszałaby to harmonię forum ponieważ posty wyrwane z całości tematu zburzyłyby jego logiczną całość )


22. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści znajdujących się na forum, a nie będących wypowiedziami własnymi, jest zabronione.

23. Po napisaniu 20 postów każdy nowy forumowicz może (ale nie musi) dostać PW (Prywatne Wiadomości)
Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku gdy jakiś użytkownik zgłosi próbę "werbowania" za pomocą PW na inne fora.


23. W przypadkach, których powyższy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku


24. Administratorzy forum zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie i bez podania przyczyn.

25. Rejestracja oznacza znajomość i zgodę na wszystkie punkty regulaminu i na otrzymywanie maili z forum.

Sylwia
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 22, 2016 1:45 am
Lokalizacja: Warszawa

Forumoteka.pl

autor: Sylwia » sob paź 22, 2016 1:45 am
Wróć do „Regulamin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości